Projekt MAŁY MISTRZ

pobrane

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Programu „Mały Mistrz” którego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Celem programu jest rozwijanie sprawności fizycznej dzieci ze szczególnym uwzględnieniem uzdolnień koordynacyjnych(orientacja przestrzenna, szybkość reagowania, równowaga, różnicowanie ruchów i rytmizowanie), mających istotne znaczenie w rozwoju i funkcjonowaniu małej motoryki dziecka(czytanie, pisanie, rysowanie, malowanie, wycinanie itp.).

Formuła „Małego Mistrza” opiera się na pięciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Bloki te toTurystaRowerzysta, Gimnastyk-Tancerz,  Saneczkarz -ŁyżwiarzNarciarzPiłkarzLekkoatleta.

Poszczególne bloki realizowane są w układzie czasowym zgodnym z rokiem szkolnym i dostosowane między innymi do warunków atmosferycznych, możliwości realizacji, wieku dzieci i bazy szkoły.

Zaproponowane sprawności będą zdobywane przez uczniów w ciągu trzech lat nauki w klasach I–III, z tym, że z każdym rokiem zwiększają się wymagania, którym powinno sprostać dziecko.

Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.