Projekty edukacyjne

W dniach 10 i 11 czerwca 2015 r. odbyły się prezentacje projektów gimnazjalnych, które przygotowała klasa II gim. Uczniowie pracowali w 5 grupach.

1. Modelarstwo kartonowe-polskie latarnie morskie-projekt z techniki, zrealizowany pod opieką pani Bożeny Ziobrowskiej.

Skład grupy:
-Jakub Klimek
-Jędrzej Kafel
-Grzegorz Witek.

Koledzy zaprezentowali makietę, na której umieścili kartonowe modele latarni, znajdujących się na polskim wybrzeżu. Opowiedzieli o każdej z nich.

2. Czy potrafisz ratować życie?- projekt z W-F, zrealizowany pod opieka pana Wiesława Rębiasza.

Skład grupy.
-Szymon Osmęda,
-Konrad Bodziony,
-Piotr Biel,
-Wiktor Damasiewicz

Uczniowie pokazali jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy i co trzeba zrobić w razie, gdy spotkamy osobę, która takiej pomocy wymaga. Zaprezentowali jak prawidłowo przeprowadzić Resuscytację Krążeniowo Oddechową.

3.The interdisciplinary project” English art – the chosen artists and their way of observing world, pod opieką pani Iwony Bugajskiej-Bigos.

Skład grupy:
-Karolina Konicka,
-Gabriela Ziółkowska,
-Mateusz Wolak,
-Filip Schabiński.

Efektem naszej pracy byly obrazy wzorowane, na malarzach angielskich: Wiliamie Turnerze, Bridget Riley. Opowiedzieliśmy w języku angielskim, życiorys czterech wielkich artystów. Zaprezentowaliśmy też filmy wcielając się w rolę znakomitych twórców.

4.Turystyka rowerowa- poznajemy naszą okolicę- projekt z W-F, zrealizowany pod opieką pani Barbary Obłończyk.

Skład grupy:
-Małgorzata Gołąb,
-Joanna Magiera,
-Agata Wypasek,
-Bartłomiej Sadłoń.

Przedstawili oni dokładny opis tego co powinniśmy zabrać ze sobą na wycieczkę rowerowa. Zaprezentowali kilkanaście tras, które moszna pokonać na rowerze i dokładnie je opisali. Nakręcili również filmy, które przedstawiały ich przygotowania i przygody podczas wycieczek rowerowych.

5. Orkisz zapomniane zboże-projekt z geografii, zrealizowany pod opieką pani Marty Łatki.

Skład grupy:
-Justyna Gancarczyk,
-Magdalena Gniadek,
-Karolina Koszyk,
-Dawid Beniak.

Uczniowie przedstawili przygotowana prezentację oraz nagrali wywiad z rolnikiem, który opowiadał o uprawie omawianego zboża. Na koniec poczęstowali nas kawą, ciastkami i chlebem, które sami przygotowali, oczywiście orkiszu.

Gabriela Ziółkowska