Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Tegoroczne Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbyły się 26 września na boisku sportowym w Rożnowie.

Zawody rozpoczęły się przemarszem wszystkich drużyn. Otwarcia zawodów dokonał Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP dh Tadeusz Gąska, który przywitał gości oraz wszystkich przybyłych na zawody. Komisję sędziowską powołał Zarząd Gminny Związku OSP w Gródku nad Dunajcem, a sędzią głównym zawodów był pracownik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego,  kpt. Krzysztof Bieniek z PSP w Nowym Sączu. Obecny był również Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem – Józef Tobiasz, który zainaugurował zawody.

Z terenu gminy Gródek nad Dunajcem w zmaganiach uczestniczyły 4 drużyny – po dwie drużyny dziewczęce i chłopięce. Młodzież rywalizowała w następujących konkurencjach:
– musztra,
– ćwiczenie bojowe,
– sztafeta pożarnicza.

Dzięki słonecznej pogodzie zawody przebiegły szybko i sprawnie. Młodzież głośno dopingowała wspaniała publiczność.

Po bardzo emocjonującej i stojącej na wysokim poziomie rywalizacji kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

Kategoria dziewcząt

MDP OSP Gródek nad Dunajcem (MDP w Podolu-Górowej)
MDP OSP Przydonica

Kategoria chłopców

MDP OSP Gródek nad Dunajcem (MDP w Podolu-Górowej)
MDP OSP Przydonica

Po raz kolejny wygrywamy zawody gminne i awansujemy do etapu powiatowego zawodów, które odbędą się w czerwcu 2022 roku.

Serdecznie dziękuję młodzieży za zaangażowanie i aktywny udział w treningach, które często trwały do późnych godzin wieczornych czy w weekendy, oraz ich rodzicom za opiekę i owocną współpracę.

Ogromne brawa i gratulacje!!! Jesteście THE BEST!!!!

Opiekun MDP Małgorzata Koterla