„Hej kolęda, kolęda …” VI Koncert kolęd i pastorałek

19 stycznia 2020 r. odbył się w naszej szkole VI Koncert Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”, którego organizatorkami były Panie Katarzyna Marchacz i Jolanta Ziółkowska.

Hala sportowa, zamieniona w salę koncertową, wypełniła się publicznością, wśród której oprócz mieszkańców naszej miejscowości i okolic, znaleźli się również zaproszeni goście.

Na scenie zaprezentowało się 31 wykonawców w różnym wieku, począwszy od przedszkolaków,  na młodzieży z klasy VI kończąc. Uczestnicy śpiewali znane oraz mniej popularne kolędy i pastorałki, jeden utwór został zagrany na saksofonie.

Gośćmi specjalnymi tegorocznego koncertu byli chór i orkiestra ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Rożnowie. Wykonane przez nich utwory bardzo podobały się słuchaczom i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Publiczność włączyła się do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

Wszyscy wykonawcy otrzymali upominki, których sponsorami byli: Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Podolu – Górowej, Przewodniczący Rady Gminy Pan Józef Klimek, właściciele pensjonatu „Bartpol” – Państwo Krzysztofa i Krzysztof Szczecina, Państwo Małgorzata i Krzysztof Sarota, Państwo Bożena i Jarosław Kafel, Pani Barbara Rejdak, Firma handlowo – usługowa „Stani” z Podola – Górowej – Pan Stanisław Hajduk, MusicMarch z Podola – Górowej – Pan Witold Marchacz,