Gala wręczenia nagród w Międzygminnym Konkursie „Ulubiona książka w lapbooku”

W dniu 14 czerwca 2024 roku w ratuszu w Zakliczynie odbyła się gala wręczenia nagród w Międzygminnym Konkursie „Ulubiona książka w lapbooku„. Konkurs, skierowany do dzieci i młodzieży, miał na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie kreatywności poprzez tworzenie lapbooków, czyli interaktywnych książek tematycznych przedstawiających wybraną, ulubioną książkę uczestników.

W uroczystości wzięli udział laureaci konkursu wraz z rodzicami, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Wydarzenie podsumowała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paleśnicy, która podziękowała wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i wspaniałe prace. Podkreśliła również, jak ważne jest wspieranie młodych talentów oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do czytania. Przedstawiła również wyniki konkursu:

Kategoria klas IV-VI:

II miejsce: Piotr Wolak za lapbook o książce „Historie z Biblii” Anna Jóźwik

Kategoria klas VII-VIII:

III miejsce: Wiktoria Małek za lapbook o książce „Enola Holmes- sprawa zaginionego markiza” Nancy Springer.

Na zakończenie uroczystości, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i wspólne zdjęcia. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom za udział oraz drobny upominek.

Konkurs „Ulubiona książka w lapbooku” okazał się wielkim sukcesem, a organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję w przyszłym roku. Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom!