#LaboratoriaPrzyszłości-wrzesień

  •  Wykorzystanie klocków LEGO i aparatu fotograficznego SONY

Od września uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestnictwa w cyklicznych zajęciach rozwijających kreatywność, które są zachętą do rozwijania zainteresowań w kierunku nauk ścisłych, nauki programowania oraz treningu intelektualnego.

Na zajęciach rozwijających kreatywność w klasie 6 i 3 wykorzystane zostały klocki LEGO– modułowy zestaw robotyki oraz aparat fotograficzny, które zostały zakupione w ramach rządowego programu #Laboratoria Przyszłości. Pomagają one przyswoić uczniom kluczowe pojęcia z zakresu informatyki i zamieniają naukę programowania w zabawę. Poprzez realizację praktycznych projektów uczniowie uczą się logicznego rozwiązywania problemów i rozwijają myślenie algorytmiczne. Omówione zostały środki ostrożności.

  •  Wykorzystanie aparatu fotograficznego SONY

zakupionego w ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości podczas organizowanych w szkole akcji i uroczystości: Wybory do SU, Wycieczka do Bobowej, Bielanki i Łosiu, Rajd szlakami Zawiszy, spotkanie autorskie klasy II z panią Zofią Stanecką. Dokumentacja w zakładce „Strona główna”.

Relacja z zajęć wrześniowych w klasie 6

Zajęcia w klasie 3: