„Na wycieczce fajnie jest …”

Dnia 27 października 2022 r. uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą i Panią Beatą Hołysz  wyruszyli  na pieszą wędrówkę po terenach naszej okolicy. Najpierw udaliśmy się na nasz cmentarz parafialny, by na grobach żołnierskich złożyć wiązanki kwiatów, zapalić znicze i pomodlić się za zmarłych żołnierzy, którzy zginęli w czasie I wojny światowej.

Potem  udaliśmy  się  na  Glinik gdzie pokonując kolejne górki, prowadziliśmy w parach wywiady na temat swoich zainteresowań, marzeń, ulubionych zwierząt, przedmiotów w szkole i wiele innych . Po godzinie wędrówki dotarliśmy do kapliczki na Gliniku, gdzie podziękowaliśmy Panu Bogu za dzisiejszą wycieczkę i piękną pogodę. Po śniadaniu i chwili odpoczynku przystąpiliśmy do rozwiązywania zadań w grupach. Jak to na rajdzie pieszym bywa, bywały zadania łatwe  i  trudne.  Uczniowie mieli za zadanie wymienić  imiona i nazwiska nauczycieli, którzy ich uczą , ważne daty z życia patrona naszej szkoły Jana Pawła II, dokończyć znane przysłowia dotyczące zdrowia oraz ułożyć rymowanki rajdowe związane z nazwą ich drużyny.

Następnie poszliśmy w kierunku gospodarstwa Pana Jana Małka, gdzie czekały na nas kiełbaski i palące się już ognisko. Po zjedzeniu kiełbasek dalej wykonywaliśmy rajdowe zadania : układając reklamę naszej szkoły, piosenkę rajdową, rysunek naszej grupy, czy  też  licząc  ile  liter  tworzą  imiona i nazwiska całej naszej klasy J Na koniec zjedliśmy pyszny jabłecznik, który upiekła dla nas Pani Helena Jasztal, babcia Tekli.     DZIĘKUJEMY !!!