Spotkanie autorskie klasy II z Panią Zofią Stanecką

13 września 2022 roku uczniowie klasy II uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Zofią Stanecką, autorką książek dla dzieci w ramach projektu „Książkowe degustacje biblioteki atrakcje” na terenie WDK w Rożnowie.

Zofia Stanecka to polska pisarka tworząca od 18 lat świetne książki dla dzieci. Wśród najbardziej znanych jest seria o małej Basi, np. „Basia i przyjaciele. Anielka”, „Basia i wolność” lub „Basia, Franek i zasypianie”, „Drań, czyli moje życie z jamnikiem”, „Księga Ludensona”, „Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach”. Jej twórczość jest przepełniona poczuciem humoru i mądrością.
Kalasanty, wesoły szkolny duszek to bohater podręcznikowych opowiadań, które uczniowie słuchali od klasy I. Z ogromną radością przyjęli wiadomość, że będą mieli okazję spotkania na żywo z kimś kto w dzieciństwie marzył by zostać wilkiem.

Spotkanie autorskie, z czynnym udziałem wszystkich uczestników, pozwoliło poznać dzieciom  etapy powstawania książki i uzyskać odpowiedź na wiele interesujących je pytań.

Zakupione książki pisarki z Jej dedykacją i podpisem będą cenną pamiątką spotkania i z pewnością wspaniałą lekturą dla całej rodziny.

Wszystkie zdjęcia ze spotkania autorskiego można zobaczyć pod poniższym linkiem: https://photos.app.goo.gl/qfvDp774Ey1awTxx5