Święto Szkoły

17 października nasza szkoła obchodziła Święto Patrona. Tego dnia  w szczególny sposób wspominaliśmy postać św. Jana Pawła II.

            Najpierw uczestniczyliśmy w lekcjach wychowawczych poświęconych Papieżowi. Później wraz z pocztem sztandarowym udaliśmy się do kościoła parafialnego, by wziąć udział w nabożeństwie różańcowym oraz uroczystej mszy świętej koncelebrowanej przez ks.  Janusza Miłkowskiego i Adam Urbańskiego. Po niej wróciliśmy do szkoły, gdzie pani dyrektor przywitała wszystkich gości. Następnie obejrzeliśmy niezwykłą akademię przygotowaną przez uczniów kl. IV pod kierunkiem pana Wiesława Rębiasza. Przygotowany montaż słowno-muzyczny skłonił nas do refleksji i wdzięczności za to, że Ojciec Święty był i nadal jest wśród nas wielką osobowością.

Po zakończeniu akademii pani dyrektor wręczyła dyplomy uczniom biorącym udział w konkursie recytatorskim, a zdobywczyni I miejsca – Emilia Rolka, zaprezentowała wybrany utwór Karola Wojtyły. Potem pani Iwona Bugajska-Bigos podsumowała konkurs plastyczny związany z osobą naszego Patrona, dziękując wszystkim za zaangażowanie i liczny udział w konkursie.

Wkrótce potem uczniowie kl. VI, pod kierunkiem pani Moniki Burek, przedstawili zabawny program artystyczny z okazji Dnia Nauczyciela. Młodzież piosenką i słowem uświetniła ten wyjątkowy dzień. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela.

 Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Prace uczniów wyróżnionych w konkursie.