Turniej Przyrodniczy

27 kwietnia 2022r w naszej szkole odbył się Turniej Przyrodniczy. Brali  w nim udział uczniowie klas IV – VIII. Przygotowania do turnieju trwały kilka tygodni. W tym czasie uczniowie utrwalali i poszerzenia wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki, geografii oraz każda klasa wykonała plakat o tematyce przyrodniczej. Plakaty te zostały wyeksponowane na sali jako dekoracja.

Na turnieju każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna, która rozwiązywała zadania testowe oraz wykonywała ćwiczenia praktyczne. Pozostali uczniowie poszczególnych klas rozwiązywali rebusy, krzyżówki, rozpoznawali drzewa, krzewy oraz uczestniczyli w kalamburach i układance literowej.

Poszczególne konkurencje przeplatane były piosenkami o tematyce przyrodniczej i przyczyniły się do stworzenia radosnego nastoju i dobrej zabawy.

Mamy nadzieję, że zapoczątkowany w tym roku Turniej Przyrodniczy będzie kontynuowany w kolejnych latach.

 Serdecznie dziękujemy Róży, Oliwi, Monice oraz Konradowi, którzy brali udział w przygotowaniach  turnieju i pomagali w prowadzeniu całej imprezy.

Podziękowania należą się również Wam Drodzy Uczniowie, za Wasze zaangażowanie, przygotowanie do turnieju, oraz dobrą zabawę i atmosferę, którą potrafiliście stworzyć.

 Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych.