W Wał Rudzie i Zabawie odbyła się diecezjalna pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Spotkanie, któremu towarzyszyło hasło: „Oto Ja służebnica Pańska”, rozpoczęło się przy domu rodzinnym bł. Karoliny w Wał Rudzie. To ona jest patronką tej maryjnej grupy. Stąd dziewczęta wyruszyły szlakiem męczeństwa błogosławionej, uczestnicząc w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

W pielgrzymce, która swój dalszy ciąg miała w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, wzięło udział ponad 2 tysiące maryjek – dziewcząt należących do DSM. Z naszej parafii przyjechało 14 dziewcząt pod opieką pań Lidii Duda i Marii Schneider. Aby nie jechać pustym autobusem połączyłyśmy siły z parafią Przydonica i Janowice.

Centrum pielgrzymki stanowiła Eucharystia, której przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz.
W czasie homilii mówił o pragnieniu świętości, które powinno towarzyszyć każdemu chrześcijaninowi i jest pierwszym krokiem na drodze do nieba. – Kto chce być jak Matka Boża, jak bł. Karolina? – pytał i choć nie oczekiwał głośnej odpowiedzi, to nie brakowało podniesionych rąk. Tłumaczył, czym jest świętość, łaska uświęcająca, Boże działanie
w sakramentach świętych, konieczność stałego i regularnego kontaktu ze słowem Bożym – czytanie Ewangelii i życie według jej zasad.

Po Mszy św. maryjki wspólnie zatańczyły dla Jezusa do utworu „My All in All”, który w polskiej wersji językowej przygotował zespół Wzgórze Syjonu. Tekst przetłumaczyła Aneta Gancarz. Potem był czas na zabawę wraz z „Promyczkami Dobra”, a następnie Majką Jeżowską.