Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej

23 listopada odbył się w naszej szkole Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez panie: Beatę Hołysz i Bogumiłę Turczyńską. Była to okazja do kontynuowania tradycji wspólnego śpiewania, aby rozwijać poczucie więzi narodowej, przybliżać naszą historię.

            Na spotkanie oprócz uczniów i nauczycieli przybyli mieszkańcy naszej miejscowości. W role konferansjerów wcielili się Julia Koszyk i Jakub Ziółkowski. Przed publicznością wystąpili recytatorzy: Jan Nędza, Jan Turkosz, Dominika Krężel,  Emilia Rolka, Faustyna Kołodziej oraz Antonina Marchacz. Wieczór uatrakcyjnił wzruszający występ wokalistek: Krysi i Tekli Iwaniec, Oli Kwiatkowskiej, Julki Pałka, Zosi, Tymka i Antoniny Marchacz.  Jako chór wystąpiły uczennice kl. VI: Maria Wolak, Julka Jaje, Julka Rak, Magda Małek, Hanna Szczepańska i Paulina Szczurek. Niespodziankę sprawiła wszystkim pani Monika Iwaniec, która zaprezentowała wiersz Moja piosnka II. Następnie podzieliła się z zebranymi osobistymi refleksjami na temat współczesnego patriotyzmu  oraz w imieniu rodziców wyraziła wdzięczność za dzisiejsze spotkanie będące okazją do zaprezentowania talentów, a jednocześnie wspaniałą lekcją historii.

             Na koniec obecna na uroczystości pani dyrektor podziękowała wszystkim za  niezwykłe widowisko. Zgromadzeni  mogli na chwilę oderwać się od codzienności i pomyśleć o ważnych wartościach.