Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej

                         23 listopada odbył się w naszej szkole Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez panie: Beatę Hołysz i Bogumiłę Turczyńską. Była to okazja do kontynuowania tradycji wspólnego śpiewania, aby rozwijać poczucie więzi narodowej, przybliżać naszą historię.

            Na spotkanie oprócz uczniów i nauczycieli przybyli mieszkańcy naszej miejscowości. W role konferansjerów wcieliły się Róża i Oliwka z kl. 8. Przed publicznością wystąpili recytatorzy: Milena Pancerz, Justyna Michałek, Kacper Krzyżak, Dominika Krężel, Wiktoria Hajduk, Julia Koszyk, Tekla Iwaniec, Emilia Rolka, Filip Groński oraz Faustyna Kołodziej. Wieczór uatrakcyjnił wzruszający występ wokalistek: Tekli Iwaniec, Emilki Rolki i Antoniny Marchacz. Niespodziankę sprawiła zebranym najmłodsza uczestniczka, siostry Tekli, która zaśpiewała piosenkę „Rozkwitały pąki białych róż”.

             Na koniec obecna na uroczystości pani dyrektor podziękowała wszystkim za tak niezwykłe widowisko. Zgromadzeni  mogli na chwilę oderwać się od codzienności i pomyśleć o wartościach, którym na co dzień tak mało poświęcamy uwagi.

            Gorąco dziękujemy za wsparcie naszej zbiórki funduszy na leczenie chorego Marka. Dzięki Państwa ofiarności i wrażliwości otwierającej serce dla tych, którzy potrzebują pomocy,  udało się nam zebrać kwotę 1300 złotych. „Człowiek jest wielki, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi…”