Wyjazd klas V i VI na spektakl pt. „Mity greckie”.

Uczniowie klasy Va i Vb oraz VI ( w sumie 52 osoby) dnia 8 października br. byli na przedstawieniu pt. „Mity greckie” wystawionym przez Wrocławski Teatr  In- Art   w Centrum Kultury w Starym Sączu. Spektakl  wyreżyserowany przez Andrzeja Wieczorka pozwolił wszystkim widzom poznać wierzenia starożytnych Greków, za pomocą których wyjaśniali sobie  powstanie świata, stworzenie człowieka, pochodzenie i czyny bogów, przyczynę zjawisk przyrodniczych. Aktorzy mieli wspaniałe kostiumy, które opracowali Teresa Mak i Marcin Rasiak. Pełna podziwu była scenografia Alana White. Całość dopełniała muzyka i opracowanie muzyczne Michała Szablowskiego.

Po udanym spektaklu uczestnicy wyjazdu pospacerowali sobie po uliczkach i zabytkowym rynku Starego Sącza, wybrukowanym „ kocimi łbami”. Będąc w tym uroczym miasteczku,  odwiedzili kościół przy Klasztorze Klarysek. Pokłonili się Świętej  Kindze, założycielce klasztoru. Przeszli przez Bramę Seklerską- dar Węgrów z okazji kanonizacji Kingi. Wysłuchali pogadanki o życiu i działalności Św. Kingi oraz wspomnień  o wizycie Jana Pawła II na Sądecczyźnie w 1999 roku. Przeszli też koło źródełka Kingi, które trysnęło- według legendy- podczas ucieczki księżnej przed Tatarami w Pieniny i zaczerpnęli z niego wody. Następnie z pieśnią „Barka” udali się autokarem do domu, spoglądając na ołtarz- pamiątkę historycznego wydarzenia, jakim była wizyta Ojca Świętego i kanonizacja błogosławionej Kingi.

Wszyscy w dobrych humorach, ubogaceni przeżyciami , wiadomościami wrócili do szkoły pod opieką Pani Lidii Duda, Pani Małgorzaty Koterli.