„Eitim canapó Tupã napé” – „Radujcie się bracia w Panu”

„Eitim canapó Tupã napé” tak w języku guarani brzmiało hasło tegorocznego kolędowania misyjnego. W tegorocznym kolędowaniu z powodu koronawirusa nie mogliśmy tradycyjnie wyruszyć z radosną nowiną o Narodzeniu Pana Jezusa do rodzin naszej parafii. 

Jednak 14-ste kolędowanie w naszej parafii, choć nieco w innej formie odbyło się !!! Uczniowie klasy piątej naszej szkoły – Tosia, Kacper, Jakub i Staszek w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia po Mszy Świętej o godzinie 11.00 przebrani w stroje Maryi, Józefa i Latynosów przedstawili krótką scenkę kolędniczą, która przybliżyła trudną sytuację dzieci z krajów misyjnych oraz cel tegorocznych projektów przygotowanych przez misjonarzy. 

W tym roku wielu misjonarzy z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Czadu, Boliwii, Brazylii, Kazachstanu prosiło o wsparcie modlitewne i materialne, by móc budować szkoły, kaplice,  utrzymać funkcjonowanie istniejących już szpitali, świetlic, szkoły dla dzieci głuchoniemych oraz wspierać dożywianie dzieci. Również kraje misyjne są w bardzo trudnej sytuacji z powodu epidemii. Tym bardziej cieszy wielkie SERCE naszych parafian, którzy chętnie wspierali wspomniane projekty zapełniając skarbonkę misyjną. Po przeliczeniu uzbierała się kwota 6000 złotych, która została przekazana do Wydziału Misyjnego w Tarnowie i wesprze wspomniane wcześniej projekty przygotowane przez misjonarzy i siostry zakonne.

Chciałbym Was zachęcić jeszcze do codziennej modlitwy w intencji misjonarzy i  dzieci z krajów misyjnych. Chociażby jedno codzienne „Zdrowaś Maryjo ”. To tak niewiele, a tak wiele może pomóc . Niech cały rok trwa nasza troska, by dzieci całego świata mogły poznać Pana Jezusa i by mogło im się żyć lepiej. Niech słowa Pana Jezusa „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”(Mt 25,40) będą zachętą do codziennego czynienia dobra wokół nas. 

Na koniec dedukuję wszystkim poniższe słowa kolędników misyjnych, a już za niecały rok mam nadzieję następne już tradycyjne 15-ste kolędowanie 🙂

Wiesław Rębiasz

„Dziękujemy już kochani za tę chwilę z wami.

Byście nas nie zapomnieli miłość zostawiamy.

Waszą hojność Bóg zapłaci w niebie i na ziemi.

Jak pozwoli to za roczek znowu tu przyjdziemy”.