Konkurs Biblijny

17 kwietnia 2024r., w Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu, odbył się Biblijny Konkurs Tematyczny „Z Dobrą Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Mateusza”- etap wojewódzki. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów, którzy w drodze wcześniejszych konkursów (etap szkolny i rejonowy) zakwalifikowali się do ostatniego etapu i zostali jego FINALISTAMI. Byli to :

Grzegorz Szczecina – uczeń klasy VII

Faustyna Kołodziej – uczennica klasy V

Dzień ten był pełen inspirujących interpretacji i głębokich refleksji nad Ewangelią według św. Mateusza.  W trakcie konkursu uczniowie wykazali się znajomością Ewangelii, wstępem do Ewangelii oraz lekturą przydzieloną w tegorocznym konkursie (6 artykułów). Uczestnicy wykazali się nie tylko znajomością tekstu, ale także umiejętnością umiejscowienia go w odpowiednim kontekście.

Tegoroczny Biblijny Konkurs Tematyczny „Z Dobrą Nowiną przez życie- Ewangelia według św. Mateusza” zakończył się więc sukcesem,  a wszyscy uczestnicy opuścili salę wzbogaceni o głębsze zrozumienie Pisma Świętego oraz zainspirowani do dalszego jego studiowania i praktykowania.

Gratulujemy!!!