Wycieczka do Bochni

16 kwietnia 2024r. uczniowie klasy I i II wraz z paniami Anną Klimek, Jolantą Ziółkowską, Lidią Duda oraz Małgorzatą Sarota, udali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni.

Dzień ten był pełen fascynujących odkryć i niezwykłych przeżyć. Uczestnicy mieli okazję zgłębić historię i tajemnice jednej z najstarszych kopalni soli, mieli również możliwość podziwiania pięknych komnat, korytarzy i kaplic wykutych w soli, co było prawdziwym zjawiskiem architektonicznym. Najbardziej porywającym momentem wycieczki był zjazd windą do głębokich części kopalni, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć olbrzymie komory solne oraz poznać proces wydobycia soli i historię miejsca. Ponadto, przewodnik dzielił się ciekawostkami dotyczącymi życia górników pracujących w kopalni oraz opowiadał o tradycjach związanych z wydobyciem soli. Pod ziemią spotkali się także ze Skarbnikiem kopalni i mogli skorzystać z kopalnianego placu zabaw. Odwiedzili również sklep z pamiątkami, gdzie można było zakupić różnorodne produkty solne i inne unikatowe przedmioty.

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni była niezapomnianym doświadczeniem, które pozwoliło wszystkim lepiej zrozumieć historię i znaczenie tego niezwykłego miejsca.