Konkurs „Ulubiona książka w lapbooku”

8 kwietnia 2024r. odbył się konkurs „Ulubiona książka w lapbooku”- etap szkolny, w którym uczestniczyli uczniowie z klas IV-VIII (Piotr Wolak, Justyna Michałek, Milena Pancerz, Magdalena Małek, Paulina Szczurek, Hanna Szczepańska, Maria Wolak, Wiktoria Małek). Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa oraz kreatywności poprzez przygotowanie lapbooków przedstawiających ulubioną książkę uczestników.

W trakcie konkursu jury (Lidia Duda, Anna Klimek, Beata Hołysz) oceniało lapbooki pod kątem oryginalności pomysłu, estetyki wykonania oraz kreatywności w prezentacji treści związanych z wybraną książką. Wszystkie zaprezentowane prace przeszły etap szkolny i  zostały przesłane na etap międzygminny.

Pod koniec kwietnia zostali wyłonieni zwycięzcy kolejnego etapu konkursu:

Piotr Wolak -II miejsce w kategorii klas IV-VI

Wiktoria Małek -III miejsce w kategorii klas VII-VIII. Gratulujemy zwycięzcom!!!Można oglądać ich prace na wystawie w Gminnej Bibliotece w Zakliczynie przez cały miesiąc maj.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa, a laureaci zostaną uhonorowani  w czerwcu nagrodami książkowymi oraz pamiątkowymi dyplomami.

Konkurs „Ulubiona książka na lapbooku” okazał się pełen inspiracji i zaangażowania ze strony uczniów. Wszyscy podopieczni wykazali się dużym entuzjazmem oraz pasją do czytania, co świadczy o wartości tej inicjatywy w promowaniu czytelnictwa wśród młodzieży.