Mobilne planetarium

            21 maja uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w fascynującej lekcji astronomii, która odbyła się w mobilnym planetarium Orbitek.

            Po wejściu do ogromnej, dmuchanej kopuły, dzieci usiadły wygodnie na matach, a na kopule planetarium rozpoczął się niezwykły pokaz. Prowadzący zajęcia z pasją opowiadał o planetach, gwiazdach i galaktykach, a interaktywne pokazy i wizualizacje sprawiały, że każdy mógł poczuć się jak prawdziwy astronom.

Młodsze grupy odbyły pełną emocji i zabawy   kosmiczną podróż „Rakietą  do planet”. Poznały planety Układu Słonecznego z bliska, Księżyc oraz gwiazdozbiory i Znaki Zodiaku. Przez  kosmiczną podróż prowadziła ich piosenka w trakcie której były zaangażowane ruchowo.

Starsi uczniowie zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi powstawania i budowy Układu Słonecznego, teorii heliocentrycznej i geocentrycznej, obiegowego i obrotowego ruchu Ziemi, górowania Słońca w różnych porach roku oraz wyznaczania Gwiazdy Polarnej. Ponadto zobaczyli lądowanie na Księżycu N. Armstronga i wiele ciekawostek związanych z misją Apollo 11.

            Lekcja w mobilnym planetarium Orbitek była nie tylko wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy, ale także inspirującą przygodą, która pobudziła wyobraźnię uczniów. Dzięki tej nietypowej formie edukacji, uczniowie mogli zobaczyć i zrozumieć to, czego uczą się na lekcjach przyrody w sposób bardziej namacalny i atrakcyjny.