ZA MODLITWĘ I OFIARĘ Z SERCA DZIĘKUJEMY

W tegorocznym kolędowaniu z powodu koronawirusa już po raz drugi nie mogliśmy tradycyjnie wyruszyć z radosną nowiną o Narodzeniu Pana Jezusa do rodzin naszej parafii. 

Jednak 15-ste kolędowanie w naszej parafii, choć nieco w innej formie odbyło się !!! Uczniowie klasy 6 naszej szkoły – Tosia, Kacper, Jakub i Staszek w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia po Mszy Świętej o godzinie 11.00 przebrani w stroje Maryi, Józefa i Latynosów przedstawili krótką scenkę kolędniczą, która przybliżyła trudną sytuację dzieci z krajów misyjnych oraz cel tegorocznych projektów przygotowanych przez misjonarzy. 

W tym roku wielu misjonarzy z Republiki Środkowoafrykańskiej, Republiki Konga, Kamerunu, Peru, Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu prosiło o wsparcie modlitewne i materialne, by móc budować szkoły, kaplice, zbudować oddział położniczy w szpitalu Bagandou  utrzymać funkcjonowanie istniejących już szpitali, świetlic, dofinansowanie szkoły dla dzieci głuchoniemych oraz wspierać dożywianie dzieci. Również kraje misyjne są w bardzo trudnej sytuacji z powodu epidemii. Tym bardziej cieszy wielkie SERCE naszych parafian, którzy chętnie wspierali wspomniane projekty zapełniając skarbonkę misyjną. Po przeliczeniu uzbierała się kwota 7600 złotych, która została przekazana do Wydziału Misyjnego w Tarnowie i wesprze wspomniane wcześniej projekty przygotowane przez misjonarzy i siostry zakonne.

„Za modlitwę i ofiarę z serca dziękujemy.
By Wam Jezus błogosławił wciąż prosić będziemy.

Waszą hojność, dobroć serca Bogu polecamy.

Jak Bóg da, to  za roczek do Waszych domów zawitamy.”

Z nadzieją, iż powyższe słowa kolędników misyjnych się spełnią i rok 2022 będzie  tradycyjnym 16-stym kolędowaniem naszej parafii 🙂

Wiesław Rębiasz